sp.irankc@gmail.com

ارتباط با ما

09120273029

تماس بگیرید

روتوایلر

روتوایلر

استاندارد روتوایلر :

کشور منشاء : آلمان

شماره استاندارد FCI : صد و چهل و هفت ، ۱۴۷

طبقه بندی FCI : گروه دوم ، بخش دوم ، سگهای ماستیف و مولوسوئید شکل.

روتوایلر یکی از بهترین نژادهای سگهای نگهبان در دنیاست که تا کنون در کشور ما کمتر مورد توجه واقع شده است. جمعیت سگهای این نژاد در طول سالهای دهه هشتاد بیشتر شده و روز به روز بر تعداد افراد علاقه مند به نگهداری آن افزوده می شود زیرا باور مردم بر آن است که این سگها به خودی خود با افزایش سن و رسیدن به بلوغ جنسی به سگی نگهبان و مهاجم تبدیل می شوند و در برابر بیگانه ها واکنش نشان می دهند.

ظاهر عمومی :

روتوایلر سگی با جثه متوسط تا بزرگ می باشد. این سگ قدرتمند ، نه سنگین و نه سبک بوده و پاهایش بلند و باریک نمی باشد. روت وایلر با مشخصات ظاهری متناسب است و همین مساله سگهای این نژاد را حیوانی با قدرت زیاد ، چالاک و با تحمل نشان می دهد.

نسبتهای مهم :

طول بدن این سگ از نقطه جلوی استخوان جناغ تا برآمدگی نشیمنگاهی نباید از بلندی حیوان در جدو گاه و حداکثر ۱۵% بیش از آن تجاوز کند.

خصوصیات رفتاری و اخلاقی :

مهربان ، آرام و دوستدار کودکان (۱) ، بسیار فداکار ، فرمانبردار و مطیع و مشتاق کار ، ظاهری طبیعی و ساده ، رفتار جسورانه ، استوار و بی ترس است. عکس العمل این سگها به محیط اطراف با زیرکی و چابکی است.

(۱) در استاندارد FCI رفتار آرام و دوستدار کودکان به عنوان خلق و خوی نژادی این سگها و بخشی از استاندارد آن مطرح می باشد ولی در مواردی می خوانیم که این سگها برای کودکان مناسب نیستند اما چنانچه حیوان از زمان تولگی در محیط خانه و با خانواده بزرگ شود سگی قابل اطمینان برای خانواده و بچه ها خواهد بود ولی سگهای بزرگ اینگونه نیستند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *