sp.irankc@gmail.com

ارتباط با ما

09120273029

تماس بگیرید

 (FCI (Fédération Cynologique Internationale

(FCI (Fédération Cynologique Internationale

نگاهی گذرا به تاریخچه فدراسیون جهانی سگ( (FCI)

 

این فدراسیون شامل ۹۹ عضو و طرف قرار داد است . از هر کشور تنها یک عضو پذیرفته میشود که هر کدام شجره نامه و داوران خود را دارند . FCI در مجموع ۳۶۷ نژاد (قطعی وموقت) را در ۱۰ گروه شناسایی و ثبت کرده است که این سگ ها از کشورهای مختلف دنیا هستند . کشور های منشا این نژادها استاندارد مربوط به نژاد سگ را با همکاری کمیسیون علمی و استاندارد سگ FCI ، ترجمه و به روز کرده و اطلاعات به دست آمده را منتشر میکنند.

در حقیقت استاندارد سگ ها منابعی برای داوران سگ ها به حساب می آیند تا داوری خود را در مسابقات کشور های عضو FCI با آن منابع تطبیق دهند.
آن ها منابعی هستند که کارپرورش دهندگان سگ را در تولید سگ های با کیفیت بهتر مورد ارزیابی قرار می دهند .

هر عضو از FCI باید مسابقات کیفیت نژادی بین المللی سگ ها را برگزار کند و همچنین آزمون های تجسس ، دفاع، شکار و فرمان پذیری سگ ها را برگزار و نتایج را اعلام کند. هنگامیکه به یک سگ جایزه خاص تعلق می گیرد ، می توان به آن سگ لقب قهرمان کیفیت نژادی و یا تربیتی اعطا کرد.

این عناوین توسط FCI تایید می شوند . بعلاوه هر پرورش دهنده از طریق کنل کلاب نماینده کشورش می تواند در خواست عضویت کنل (مرکز پرورش سگ)خود را به صورت بین المللی داشته باشد . در نهایت FCI لیست داوران منصوب شده ی اعضای مختلف خود را نگهداری می کند .

این سازمان در ماه می سال ۱۹۱۱ با هدف ارتقاء و حمایت از سگ های اصیل و کاری تشکیل شده است . ملیت هایی که FCI را بنیانگذاری کردند ، کشورهای: آلمان ، استرالیا ، فرانسه ، هلند و بلژیک هستند ، دفتر مرکزی این فدراسیون در بلژیک است.
این فدراسیون به ۳ بخش تقسیم میگردد :

۱.بخش آمریکا و کارائیب

۲.بخش اروپا

۳.بخش آسیا ، افریقا و اقیانوسیه

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *