sp.irankc@gmail.com

ارتباط با ما

09120273029

تماس بگیرید

دوبرمن

دوبرمن

استاندارد دوبرمن :

کشور منشاء : آلمان

شماره استاندارد FCI : صد و چهل و سه ، ۱۴۳

نوع بهره دهی : همدم ، سگ کار و نگهبان.

تقسیم بندی FCI : گروه دوم بخش اول سگهای پینچر و اشنازر

سگهای دوبرمن از جمله سگهای ارزشمند نگهبان هستند که علاقه مندان بسیاری در ایران دارند. بیشتر سگهای این نژاد در کشور به رنگ سیاه مشاهده می شوند و سگهای قهواه ای ( بلوطی ) را کمتر می بینیم. در سالهای گذشته اصالت نژادی سگهای دوبرمن کشور ، مانند سگهای ژرمن شپهرد دچار آسیب فراوان گردیده و بسیاری از نمونه های اصیل با سگهای ژرمن شپهرد آمیخته شده و دورگه مختلف از آن به وجود آمده که متاسفانه سبب کاهش جمعیت سگهای اصیل این نژاد گردیده است. ولی امروزه اطلاعات عمومی جامعه و پرورش دهندگان افزایش یافته و با توجه به ورود نژادهای خالص آن از جمهوری های شوروی سابق و دیگر کشورها شاهد افزایش نمونه های اصیل و ارزشمند آن در کشور هستیم.

خصوصیات عمومی :

دوبرمن دارای جثه ای متوسط با ساختار بدنی قوی و عضلانی با خطوطی زیبا و خوش نقش در بدن و ظاهری مغرور است که خصوصیات ظاهری عنوان شده از او تصویری ایده آل از سگی مناسب را مجسم می سازد.

خصوصیات مهم :

بدن دوبرمن بویژه در نر ها تقریبا چهارگوش ( مربع ) بوده و طول بدن از جلوی شانه تا نشیمنگاه نباید از جدو گاه بیشتر باشد البته ۵% طول بیشتر در نرها و ۱۰% در ماده ها قابل قبول است.

خصوصیات رفتاری و اخلاقی :

سگهای دوبرمن خویی دوستانه و گرم دارند. این سگ نسبت به افراد خانواده وفادار و فداکار بوده و عاشق بچه هاست. خلقی متناسب و متعادل توام با هوشیاری و ذکاوت متوسط در این نژاد مورد پسند و مطلوب می باشد. دوبرمن قدرت یادگیری سریعی داشته و از کار لذت می برد. دوبرمن شجاع و مقاوم و سرسخت بوده و از ویژگیهای ارزشمند این نژاد اعتماد به نفس و جسارت است. همچنین سازگاری با شرایط از سایر ویژگیهای این نژاد است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *