sp.irankc@gmail.com

ارتباط با ما

09120273029

تماس بگیرید

گریت دین

گریت دین

استاندارد گریت دین :

کشور منشاء : آلمان

شماره استاندارد FCI : دویست و سی و پنج ، ۲۳۵

نوع بهره دهی : همدم – سگ محافظ و نگهبان

تقسیم بندی FCI : گروه دوم نژادهای پینچر ، اشنازر ، مولوسوئید و سگ های گله گاو و کوهستان سوئیس – بخش دوم نژادهای مولوسوئید ، ماستیف شکل.

خصوصیا عمومی :

گریت دین در اصالت ظاهری خود ترکیبی از یک حیوان بزرگ با ساختار بدنی قوی ، با غرور ، قدرتمند و با برازندگی و ظرافتی خاص می باشد. علاوه بر اصالت قیافه ، تناسب و توازن ظاهری ، خطوط بدنی متناسب و همچنین شکل اختصاصی ناحیه سر از گریت دین حالتی اصیل در ذهن بیننده ایجاد می کند. این نژاد به سبب بزرگی جثه در بین تمام نژادها به آپولوی سگها معروف است.

خصوصیات مهم :

ساختار بدنی چهارگوش که در نر ها مشخص تر است و طول بدن که از سر استخوان جناق ( جلوی سینه ) تا برجستگی نشیمن گاه نباید از بلندی ( ارتفاع ) بدن در جدو گاه بیشتر باشد. البته ۵% تفاوت ( طول بیشتر ) در نرها و ۱۰% در ماده ها قابل قبول است.

خصوصیات اخلاقی و رفتاری :

این نژاد نسبت به صاحب خود وفادار بوده و رفتاری بسیار دوستانه و عاشقانه دارد و نسبت به بچه ها نیز این رفتار را نشان می دهد ولی در مقابل افراد بیگانه سنگین ، محتاط ، بی باک و دارای اعتماد به نفس بوده و به عنوان یک سگ خانواده مطیع و سربراه ، فرمانبردار و بدون عصبانیت می باشد و در مقابل حرکات تحریک کننده مقاوم است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *