sp.irankc@gmail.com

ارتباط با ما

09120273029

تماس بگیرید

سیبرین هاسکی

سیبرین هاسکی

کشور منشاء : امریکا

شماره استاندارد FCI : دویست و چهل ، ۲۴۰

نوع بهره دهی : سگ سورتمه – بارکش

تقسیم بندی FCI : گروه پنجم – بخش اول سگهای سورتمه اسکاندیناوی

هاسکی سیبریایی یا سیبرین هاسکی که به اختصار هاسکی نامیده می شود از جمله سگهای زیبای کار است که اخیرا در کشور مورد توجه واقع شده و توله های خالص و اصیل آن از دیگر کشورها به ایران وارد می شوند و نگارنده توله های بسیاری که از طریق تایلند ، ترکیه و جمهوری های مستقل شده شوروی به کشور وارد شده اند را مشاهده نموده است. سگهای این نژاد به واسطه ظاهر نه چندان خشن و ترکیب رنگ بدنی و مشخصه های سر و رنگ چشم مورد توجه واقع می شوند. رفتار دوستانه این حیوان از دیگر مشخصه های نژادی اوست.

ظاهر عمومی :

هاسکی سیبریایی یک سگ کار با جثه ای متوسط است این نژاد در حرکت سریع و سبک بوده ،  پاهایی آزاد و خوش ترکیب ، بدنی نسبتا متراکم و پوشیده از خز ، گوشهایی ایستاده و دمی مانند مسواک یا ماهوت پاک کن دارد که مشخصه نژادهای شمالی است. از مشخصه های گام در این نژاد حرکت نرم و صاف و بدون تلاش اضافی است.عملکرد این سگها در انجام کار اصلی یعنی حمل سورتمه بسیار پر توان و مناسب بوده و قدرت حمل باری نسبتا سبک را با سرعتی متوسط در مسافتی دور داراست. تناسب بدنی خوب و شکل بدن نشان از تعادل قدرت ، سرعت و تحمل این نژاد است. سگهای نر این نژاد عضلانی بوده و خیلی زمخت و خشن به نظر نمی رسندو ماده ها ظریف و لطیف بوده ولی ضعفی در ساختار اسکلتی بدن آنها دیده نمی شود. در شرایط خاص و  با وجود عضلاتی محکم و توسعه یافته هاسکی ها توانایی حمل بارهای سنگین را ندارند.

خصوصیات رفتاری و اخلاقی

بطور کلی رفتاری دوستانه و آرام توام با هوشیاری و خوش رویی را می توان از خصوصیات رفتاری این نژاد دانست. سگهای این نژاد نه تنها خصوصیات کیفی سگهای نگهبان را نشان نمی دهند بلکه نسبت به افراد بیگانه هم بدگمان نبوده و رفتارهای تهاجمی دیگر سگها را ندارند. در سگهای بالغ خصوصیاتی چون وقار و احتیاط قابل انتظار بوده و هوش سرشار ، مطیع بودن و رفتار پر جنب و جوش این نژاد ازآن سگی همدم و قابل قبول از نظر کار می سازد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *